Poradnik kredytobiorcy

 • O co może zapytać doradca kredytowy?

  Kredyt hipoteczny jest dość skomplikowanym produktem, którego warunki finansowe oraz możliwość uzyskania zależą od wielu czynników. Już na pierwszym spotkaniu z doradcą kredytowym powinniśmy posiadać jak najwięcej informacji, aby spotkanie było efektywne dla obu stron.

 • Kupujemy mieszkanie z obciążoną hipoteką

  Obecnie zdecydowana większość transakcji kupna/sprzedaży na rynku mieszkaniowym jest przeprowadzana dzięki dostępności kredytów hipotecznych. Powoduje to, że duża liczba mieszkań i domów jest obciążona hipoteką, związaną właśnie z zaciągnięciem takiego kredytu. Jak kupić takie mieszkanie? Na co uważać?

 • Dochody akceptowane przez banki

  Alimenty, etat, działalność gospodarcza, umowy zlecenia, dochody z giełdy. Czy banki uwzględnią takie źródła dochodów wyliczając naszą zdolność kredytową?

 • Jak podwyższyć zdolność kredytową?

  Istnieje kilka sposobów, dzięki którym bank spojrzy na klienta bardziej przychylnym okiem. Zobacz, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse w banku przy ubieganiu się o kredyt.

 • Kosztorys budowlany, a kredyt hipoteczny

  Zaciągając kredyt na budowę domu warto dokładnie przygotować kosztorys. Zaoszczędzi to później wielu niepotrzebnych problemów przy wypłacie transz kredytu i budowie domu w ogóle.

 • Umowa przedwstępna może Cię drogo kosztować

  Podpisując umowę przedwstępną i posiłkując się kredytem hipotecznym, już na starcie możemy doprowadzić do sytuacji, w której nie będziemy mogli dotrzymać zawartych w tej umowie postanowień. W najgorszym wypadku nie sfinalizujemy transakcji i stracimy zadatek!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.